Vin Diesel.WheelMan – зміна конфігурації клавіш


Vin Diesel. Wheelman

В перерві після пройдених GTA4, Fallout3, GRID і решти цікавого гамезу (так-так, ось чому я не пишу в блог :)), захотілося мені чогось легкого і ненапружуючого. Такого щоб і машинки гарні, і місто цікаве (GTA4 тому імхо відпадає – місто мені там якесь невеселе, чи що..), і ефекти всякі різні неправдоподібні можна було виробляти. Burnout Paradise відпав через те, що після GRID дуже тяжко перелаштуватися на аркадний режим гри з кермом + не можна виходити з машини. Аж тут впав мені в очі WheelMan. Графіка – середнячок, сюжет теж досить типовий, Він Дізель там взагалі незрозуміло до чого. Зате яке веселе і яскраве місто (Барселона), машинки які прикольні, а трюки, яким можна навчитися вже за декілька місій, то взагалі красота + можна побігати по місту і постріляти бандитів. Весела іграшка, коротше кажучи – якраз така щоб не думалося про прогрес, про правильне проходження місій і тд. Єдине, що досить сильно дратувало – це неможливість перевизначити клавіші зі стандартних, на більш для мене звичні.

В грі передбачається тільки вибір між двома стандартними конфігураціями і обоє призводять до того, що їздити доведеться клавішами WASD – тобто лівою рукою. Клавіші-стрілки при цьому задіюються для атак-штовхання (є тут такий прикольний режим водіння) – що є вже повний не “зер гут”. Саме через такі витівки з геймерами, я зазвичай викидаю ігри з незручним (і без можливості зміни) керуванням – але “Шоферюзі” повезло – “дело было вечером, делать было нечего” + можливо зіграла моя симпатія до “типу-крутого-лисого-але-не-агент47-дяді” Віна Дізеля 🙂

Отже, покопирсавшись трішки на фан-форумах MidWay і WheelMan, я зрозумів що ні патчу, ні трейнера для іграшки ще немає, а може і не буде з огляду не невеликі рейтинги забавки в ігровому товаристві. Тому єдине, що можна зробити в такій ситуації – знайти вихід самому. Отже, покрокова інструкція зі зміни конфігурації клавіш:

1)Качаємо Notepad++ (безкоштовний і потужний редактор) звідси.

2)В папці з грою шукаємо файл Coalesced.ini (Папка з грою\PC\WheelmanGame\Config\Coalesced.ini) і відкриваємо його в Notepad++. Редактор розбере всі налаштування гри по категоріях. Обов’язково зберігаємо оригінальний файл (або хоча б записуємо його точний розмір з точністю до байта – нам це знадобиться пізніше).

3)Нас цікавить категорія [WheelmanInput.wheelmanInput](або можна пошукати текст WMConfig = “DrivingPC”, для того щоб пришвидшити процес). Саме ця категорія і відповідає за ВСІ налаштування клавіш клавіатури, джойстиків та мишки. Категорій є декілька : Driving/Driving2(їзда в машині для джойстика), UI(меню гри для джойстика), Popup, OnFoot1/OnFoot2(управління персонажем з джойстика), Cinematic, ScreenShot, Development, DrivingPC/Driving2PC(їзда в машині для клавіатури), OnFoot1PC/OnFoot2PC (керування персонажем для клавіатури), UIPC(меню гри для клавіатури), PopupPC, PopupOnFoot1PC, PopupOnFoot2PC, PopupDriving1PC/PopupDriving2PC та інші.

4)Виглядає типовий запис про конфігурацію одніє клавіші/дії от так :

m_aWheelmanInputBind=( WMConfig = "DrivingPC",WMSignal = "Vehicle_HandBrake",
            WMButton = "SpaceBar" )

Неважко здогадатися, що цей запис конфігурує ручне гальмо під час керування машиною на кнопку “пробіл” (в оригіналі було на Лівий Alt). Щоб замінити керування машиною треба змінити значення WMButton для записів в яких WMSignal =Vehicle_Throttle(Газ,Вперед),Vehicle_Brake(Гальма,Назад) на значення Up та Down.

5)Дещо cкладніше з записами, які конфігурують повороти керма вліво чи вправо:

m_aWheelmanInputBind=( WMConfig = "DrivingPC",    WMSignal = "Desire_SteerX",
                    WMButton = "WMISTYPES_MOVEXL",    WMButtonType = "HeldButton" )
m_aWheelmanInputBind=( WMConfig = "DrivingPC",    WMSignal = "Desire_SteerX",
                    WMButton = "WMISTYPES_MOVEXR",    WMButtonType = "HeldButton" )

тут вже як бачимо в полі WMButton стоїть не назва клавіші, а так звана “Віртуальна клавіша” – WMISTYPES_MOVEXL(вліво) або WMISTYPES_MOVEXR(вправо). Тому щоб змінити ці значення треба пошукати де в файлі конфігуруються ці віртуальні клавіші – вони повинні бути в межах блоку[WheelmanInput.wheelmanInput].

6)Оскільки ми знайшли записи про конфігурацію віртуальних клавіш :

m_aWheelmanVirtualButtonBind=( VButton = "WMISTYPES_MOVEXL",
        Button = "Left",                    AxisType = "AxisInvert")
m_aWheelmanVirtualButtonBind=( VButton = "WMISTYPES_MOVEXR",
        Button = "Right")

то відповідно і змінюємо поле Button на Left та Right (в оригіналі було A та D).

7)Кому цікаво можна ще побавитися з іншими параметрами – клавішами штовхання машини вліво/вправо/вперед (віртуальні клавіші відповідно: Trigger_BoostLeft_Mouse, Trigger_BoostRight_Mouse, Trigger_BoostForward_Mouse, Signal_DesireBoostLeft_Mouse, Signal_DesireBoostRight_Mouse, Signal_DesireBoostForward_Mouse) і налаштувати гру повністю “під себе”.

8)Останній крок включає в себе обхід контролю цілісності гри. Якщо змінився розмір будь-якого з конфігураційних файлів то гра видасть помилку про те що їй зле і виключиться. Щоб цього уникнути треба після зміни конфігурації клавіш перевірити чи розмір зміненого нами файлу Coalesced.ini збігається з розміром оригінального файлу (який мав бути збережений резервно, про що я попереджав жирним шрифтом 🙂). В мене оригінальний файл мав розмір  401 047 байт. Якщо отриманий файл більший за потрібний розмір, стираємо відповідну кількість пробілів перед Button або WMSignal в записах. Якщо ж отриманий файл менший – то додаємо пробіли, щоб дотягнути до потрібного розміру. Зберігаємо наш файл і вмикаємо гру – якщо повідомлення про помилку знову з’являється – перевіряємо ретельно чи співпадає розмір з оригінальним розміром.

Ось і все, можна бавитися. Чому автори не зробили нормального редактору клавіш – загадка, але це явний промах в і без того несуперській грі.

П.С.Для тих кому ліньки бавитися з налаштуваннями і в кого такий же розмір конфігураційного файлу – мій змінений конфіг лежить тут (zip-архів включає в себе і оригінальний файл).

Advertisements

3 thoughts on “Vin Diesel.WheelMan – зміна конфігурації клавіш

 1. Ну ти ман”ячина 🙂
  Можна спробувати користуватись програмами, які вміють міняти клавіші.
  Типу таких: EasyRescanKey, MKey, Key Remapper, Unikey, Key Transformation, Keyboard Maniac і т.д.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s