Туреччина. Порадник економного туриста. Частина 1.


Наближається літо(пост я почав писати ще на початку травня :)) і перед певною категорією наших співвітчизників постає питання – куди поїхати до моря? Про переваги тих чи інших країн говорити не буду, оскільки питання вибору дуже індивідуальне, тому цей пост – для тих хто вирішив їхати в Туреччину. Все описане нижче є не більш ніж особистими враженнями, але можливо і вони будуть корисними при виборі місцевості, готелю, екскурсій та забав на Середземноморському побережжі.

1)Загальні поради для економного відпочинку. Ціна в Туреччині часто залежить від декількох факторів:

а)віддаленість від аеропорта в Анталії – найдешевші 5-ти зіркові готелі знаходяться в межах 1-1.5 години їзди в сторону Сіде та Аланьї;

б)віддаленість території готелю від пляжу  – чим він далі + чим більше “перепон”(траса, селище, ринок і тд) на шляху до нього тим краща ціна;

в)популярність напрямку в українських/російських турагенствах – там де більше наших там і ціни нижчі.

Корисна порада. Якщо перші два факторами я рекомендую використати на всі сто (віддаленість від аеропорту відчувається тільки двічі протягом всього відпочинку – під час приїзду і виїзду; віддаленість від моря в багатьох готелях “лікується” кумедним трансфером тракторцями чи невеличким бусом), то останній фактор використовувати краще лише у крайньому випадку. Уникайте при виборі готелю варіантів з перекосом на користь якоїсь національності. Готелі в яких рівними “порціями” присутні німці/поляки/шведи/голландці/українці/росіяни будуть найкращою опцією – оскільки одинаково шкідливо бути свідком “братання” як росіян, так і німців 🙂

2)Вибір готелю. Тут все залежить від бюджету і вимог туриста. Для мене пріоритети завжди були такі :

а)Ціна. Незважаючи на постійні рапортування туроператорів про зниження цін турецькою стороною, згідно з моїми спостереженнями ціни збільшуються орієнтовно на 10-15% щороку. І якщо в 2007 році поїздка сім’ї з трьох чоловік (2Adult+1Child[0-6]) в 5-тизірковий готель в районі Сіде виносила в середньому 1800усд на 14 днів, то минулого року ціна зросла до 2050, а цього року становить орієнтовно 2200. Все ж, як на мене, платити більше ніж 2500 доларів за 14 днів є невиправдано дорого, особливо з огляду на те, що додаткові бонуси та умови в цій ціновій категорії того не вартують.

Корисна порада. Сміливо торгуйтеся з турагентами – на суму 2000 доларів цілком реально отримати знижку до 150доларів. Спробуйте порівняти пропозиції декількох туроператорів – TezTour, Turtess, KaryaTour, Pegas – часто ціна залежить ще й від квоти викуплених номерів і домовленостей між готелем та туроператором. Користуйтеся EarlyBooking (раннє резервування, що діє на зазвичай до кінця березня-квітня і дозволяє зекономити на турпоїздці завдяки її завчасному плануванню) та гарячими пропозиціями (якщо квота викуплених оператором номерів не закривається повністю, турагент може пропонувати суттєві знижки в останній тиждень перед заїздом).

б)Не менше ніж 5 зірок. Або ж “чесні” 4. Незважаючи на те, що звучить це твердження дещо претензійно, йдеться насамперед про рівень вашого відпочинку. Звісно, зірковість турецького готелю це далеко не теж саме, що й зірковість його європейського аналогу, але все ж. Якщо ви якомога менше плануєте перейматися якістю обслуговування, різноманітністю меню та проблемами з обслуговуючим персоналом, рекомендую відфільтровувати все що нижче 4-х та 5-ти зірок. Проте застерігаю вас від найбільшої помилки туристів з країн колишнього СРСР – будьте реалістами і постійно пам’ятайте чи стали б ви особисто “ніжно цілувати когось в дупу” протягом 2-х тижнів за 2 тисячі доларів 🙂 Якщо хочеться ексклюзивного до себе ставлення, а також вийняткого сервісу з омарами і Don Perignon в номері, приготуйтеся до значно вищого рівня витрат.

Корисна порада. Перш ніж вибрати той чи інший готель, знайдіть його на ресурсі TopHotels, уважно почитайте відгуки, перегляньте фотографії туристів (хостельєри часто дурять вдало підібраними ракурсами). Якщо в 5-ти зіркового готелю “народний” рейтинг не нижче 4 – його можна сміливо рекомендувати для відвідування. Якщо ж нижче – уважно перечитайте відгуки і визначіть чи критичні особисто для вас зауваження відпочиваючих (а вони бувають доволі кумедними).

в)Віддаленість від шумних дискотек, базарів та прісноводних річок. Особисто я прихильник тихого відпочинку з багатим екскурсійним розмаїттям – тому для мене відсутність шумних дискотек є явним плюсом. Зрештою, навіть якщо ви і любите “затусити”, то спати вночі під гуркіт музики і крики п’яних тусовщиків не найкращий варіант.

Розташування готелю недалеко від базару є плюсом, оскільки можна буде : зекономити на вартості екскурсій та прокату авто/мототехніки (чим більший вибір фірм, тим кращу ціну можна отримати); спробувати поторгуватися з турецьким колоритом – особливо якщо вивчити деякі фрази турецькою; купити дешевше чим в готелі фруктів/морозива/плавальних аксесуарів/сувенірів і тд.

Наявність прісноводної річки біля готелю я відношу більше до мінусів, оскільки крім традиційного жаб’ячого вечірнього хору ви отримаєте ще й комарів, що є явно не “зер гут”.

Корисна порада. Щодо дискотек – оскільки в багатьох готелях дискобари знаходяться в підвалі, уникайте поселення на першому-другому поверхах над дискотекою – вночі в вашому номері стіни майже гарантовано будуть “ходити ходором”. Щодо базарів – торгуйтеся, торгуйтеся і ще раз торгуйтеся 🙂

г)Присутність басейну з прісною водою, дитячого басейну та не менше ніж 2-х гірок. Порада стосується більше тих, хто їде з маленькими дітьми. Або хто не настільки любить море/солону воду/розпечений пісок протягом 11 чи 14 днів. Я особисто до моря ставлюся досить проходно і люблю хіба плавати з маскою і ловити різні зірочки та мушлі (в плані цікавості пляжу для пірання рекомендую Аланью/Сіде – там кам’янисті пляжі з досить цікавими рельєфами) . Даринка теж море забракувала(хвилі нечемні вкрали капелюха ;)) і більшість часу проведеного на пляжі бавилася собі на піску, риючи басейни 🙂 Тому відпочинок в готелі біля басейну мене цілком влашовує – особливо якщо є гірки, на яких можна подуріти разом з дитиною.

Корисна порада. Щодо моря/басейну порад давати не буду – знаю, що питання спірне 🙂 Єдине зауваження тут – в готелі мусить бути принаймі один мілкий басейн для діток. Гірок не менше 3 – щоб не стояти в черзі, і щоб не їздити окремо на екскурсію в аквапарки.

д)AI але не UAI. Часто-густо UltraAllInclusive відрізняється від AllInclusive лише наявністю в барі імпортних спиртних напоїв. Як кому, але мені ця “перевага” абсолютно не важлива, відповідно переплачувати за те, щоб хтось інший міг собі заливатися віскі чи горілкою не бачу сенсу. На UAI варто звертати увагу лише тоді, коли готель в цю категорію відносить ще й якісь водні види спорту на пляжі (банан, катамаран ча парасейлінг досить недешеві штуки від ~40-50усд з людини) або СПА-процедури, масажі, тенісні корти чи щось в тому стилі.

Корисна порада. Беремо в руки калькулятор і рахуємо (з оглядом на чергу з бажаючих) чи вигідно переплачувати за UAI виходячи з того, скільки раз ви скористуєтеся додатковими перевагами і наскільки вони для вас важливі. Також уважно читаємо умови надання послуг, що входять в UAI – щоб не вийшло так, що тенісний корт резервується безкоштовно, а за ракетки чи м’ячик доведеться платити.

е)Свій піщаний (або з дрібною галькою) пляж з пляжним рестораном. Хоча пляжі в Аланьї та Сіде мають більше принад для дайверів і снокерилістів, заходи в воду там досить травмонебезпечно особливо якщо здійнялися хвилі – окрім каменюк, можна напоротися ще й на морського їжака(єдиним спасінням від уколу якого буде локальна уринотерапія :)). Тому наявність піщаного/дрібногальчастого пляжу буде явним плюсом. Особливо для дітей, які люблять море.

Пляжний ресторан(радше кафе, оскільки в ресторанах в плавках “не ходют” :)) є критичним для тих готелів, які знаходяться на відстані 500-1000 метрів від моря на другіій і далі смузі. Маючи пляжний ресторан під боком, ви зможете провести на морі хоч увесь день без відриву на обідні перерви і походи за напоями/тістечками/морозивом/фруктами.

Корисна порада. Перед остаточним вибором готелю добре перегляньте фото та відгуки відпочиваючих там – досить часто те, що готель подає в специфікаціях як піщаний пляж на справді лише тоненька смуга піску на березі в поєднання з каменюками під водою. Пляжний ресторан(увага – не бар, бо в барі будуть тільки напої) мусить забезпечувати відпочиваючих обідами, інакше доведеться робити перерви і топати на обід в готель.

є)Близькість до екскурсійних та туристичних місць. Тут все просто – чим ближче ви до місця, де проводитиметься екскурсія, тим меншу ціну ви за неї заплатите (пальне в Турції дуже дороге і відстані значно впливають на ціноутворення). Плюс менше часу витратите на трансфер. Детальніше про екскурсії поговоримо в наступній частині.

Корисна порада. Якщо замовляти 5-6 екскурсій гуртом (тобто одразу спланувати приблизний графік), то цілком можна виторгувати в агента до 20% ціни. Важливим є також наявність декількох різних агенств поблизу готелю (див. пункт е)).

P.S. Друга частина порадника стосуватиметься виключно екскурсій та розваг у Туреччині, оскільки якщо ви скористалися з вищенаведених порад, то більше перейматися вам буде просто нічим :

-погода влітку в турків пречудова;

-релігійні чи політичні камікадзе не чатуватимуть на кожному кроці (загалом практично в кожному селищі присутня військова частина, тому з порядком все чітко);

-якщо не гнатися за мінімальною ціною і їхати з середніми або великими туроператорами, то проблем можна уникнути :).

P.P.S. Корисно почитати також Екслера – тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут і насамкінець тут :). Якщо ви продерлися скрізь усі ці “тути”, то можна ще переглягнути мої автоподорожі 2-річної давності (минулорічні опишу в наступному пості) або фото нашого відпочинку в 2007 році.

Advertisements

3 thoughts on “Туреччина. Порадник економного туриста. Частина 1.

  1. Досить цікаво і об’єктивно! Сама відпочивала в Туреччині у 2006 році, залишились досить приємні враження. Відпочивали у 4* готелі 3 дорослих і дитина до 2-х років. Все було добре, вийшло щось близько 930 баксів на всіх.

    Можу порекомендувати молоді ще один спосіб, як залишити трохи грошей в кармані. Якщо ви студент, або молода особа до 26 років, у вас є можливість купувати авіаквитки майже з 50% знижкою. Адже саме мешкання в готелях досить недороге. Багато грошей з суми “витягає” саме переліт,а на цьому можно з’економити.

    Ще один варіант притримати гроші в гаманцю – їхати самостійно. ТОбто купити квиток на літак (так само зі знижкою або без), а по прильоту вже їхати в готель, який ви собі оберете і самостійно забронюєте через інтернет. Так ви не переплачуєте гроші турагенству. А з іншого боку, треба буде подумати стосовно трансферу з аеропорту. Але це, безумовно, дуже цікавий варіант!

  2. Пінгбек: Туреччина. Порадник економного туриста. Частина 2. « Bike Traveller’s Blog

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s