Прочитані книги – Q1/2017


Q1 2017

Продовжу вести лог прочитаних книжок – попри всі поради перейти на goodreads, я краще буду тримати коротенькі нотатки тут. Й так мало пишу в блок, то хоч якась буде мотивація не закидати його.

Перший квартал 2017 видався досить напруженим в багатьох планах – про щось напишу згодом, щось не для широкого загалу – але і по роботі, і вдома, і в персональних справах відбувалося багато подій, тому читати вдавалося не завжди – і в основному художню літературу. Плюс, підсів трохи на GetPocket – а він постійно підкидає якісь статті, часом досить довгі – затягує.

Отже, що читав в січні-березні 2017.

Мистецтво війни, Сунь Дзи (книжка, українською)

Стислий переказ будь-якої з сучасних книжок (талмудів часто) з менеджменту. Стисло, по суті і на всі випадки життя. Багато порад варто перечитувати і вдумливо опрацьовувати. Друга половина книжки – трактування видавців і перекладачів, але як на мене, варто подумати самотужки. Дуже рекомендую.

 

Навіщо потрібні чоловіки, Януш-Леон Вишневський (книжка, українською)

Купив Юлі на 8-ме березня і сам вирішив прочитати. Невелика за обсягом, але досить цінна для обох статей підбірка різних поглядів та досліджень на відносини чоловіків та жінок в історії людства. Якщо доповнити її прочитанням оцієї теорії, то багато чого стає на свої місця і жити\співпрацювати з протилежною статтю стає в рази простіше і логічніше. Рекомендую.

 

Квіти для Елджернона, Деніел Кіз (книжка, українською)

Позичив почитати на роботі. До певного моменту захоплююча історія розумововідсталого хлопця, мозок якого хірургічним шляхом лікарі змогли розігнати до нормального стану і навіть далі. Якби гарно розвинути думку про оце “навіть далі”, вийшла б класна книжка – а так дещо спопсилася до кінця. Загалом гарно пропрацьовано частину, де мозок героя розвивається і те, як він по-новому починає сприймати себе і свій попередній життєвий досвід. В якийсь момент автору забракло фантазії (чи сміливості, чи може просто не хотів перетворювати героя на варіацію Доктора Манхеттену з коміксу Watchmen) і друга частина книжки досить стрімко закінчує сюжет. Загалом рекомендую.

 

Заїр. Пауло Коельйо (книжка, українською)

Цікава та майстерно описана подорож у себе та процес росту над своїми переконаннями. Корисна чоловікам та юнакам в першу чергу історія про те, як можна (і в яких випадках варто) побороти маніакальний стан фіксації на чомусь – в даному випадку на жінці. Гарно виписаний головний герой і плавна зміна його характеру, “живі” другорядні герої, багато цікавих і багатозначних думок. Дуже рекомендую, хоча до деяких висновків в цій книзі треба дорости (мені в тому числі).

 

Донька директора цирку, Юстейн Гордер (книжка, українською)

Оригінальна історія (простежується аналогія з сучасним ринком попси, але все ж), гарно реалізована історія головного героя, легка і інтригуюча подача, повчальне закінчення. Хоч десь з середини стає зрозуміло, куди заведе сюжет – але читати все одно було цікаво. Ну буду розказувати про що, просто рекомендую прочитати.

 

Чарівна Ти, Чак Поланік (книжка, українською)

Фреш треш від Чака. Фантазія на тему, що було б, якби жінок раптом “ощасливити” механічними засобами для стимуляції органів задоволення і про те, яким би став світ, в якому жінки стали б себе вести як “стурбовані” чоловіки (для яких механічні засоби + гормональне бомбардування доступне і так в сучасному світі).  Багато фізіологічних подробиць, тому, напевно, книжку всім рекомендувати не варто – тільки шанувальникам Поланіка і його стилю. Хоч загалом і непогана книжка, про життя і про любов )) Рекомендую, але не всім.

 

Джордж і скарби космосу, Люсі Гокінг, Стівен Гокінг (книжка, українською)

Продовження пригод Джорджа в космосі – на цей раз на різних планетах.  Рекомендую дорослим і дітям

 

Все літо наче день один, 1 книга, Рей Бредбері (книжка, українською)

Історії на будь-який настрій та погоду. В цьому тому сподобалися “Коса”, “Третя експедиція”, “Калейдоскоп”, “Космонавт”, “Корпорація “Маріонетки”, “Велика пожежа”, “Квітневе чаклунство”, “Хлопець-невидимець”, “Туманний горн”, “Прощання”. Рекомендую.

 

Дефіляда в Москві, Василь Кожелянко (книжка, українською)

Альтернативна історія про те, як би виглядав світ, якби українці тимчасово об’єднавшись з німцями перемогли москалів і Сталіна, а потім і самим німцяв дали прикурити і запанували не тільки “у своїй сторонці”. Написана в напів-жартівливому стилі, але, чесно кажучи, нічого надзвичайного і гумор такий на любителя. Щось на рівні “Шляху Аріїв” – тобто здебільшого для різного роду крейзі дідусів, які ото в парку чи в центрі міста можуть причепитися з нав’язливою ідеєю “от би їм показали” чи “ото за цісаря діло було, не те, що тепер”. Не рекомендую.

2 thoughts on “Прочитані книги – Q1/2017

  1. “Квіти для Елджернона” – кінцівка зовсім не змазана. Історіями про супер мозги натикані дитячі мультики, фентезі для дорослих і т.д. Герої стають супер і… рятують світ і таке інше. А якщо раптом позбавити їх такого статусу? Повість писалася в часи, коли в Штатах почав набирати культ “супер”, це кінець 50-х, початок 60-х, статус надкраїни, був придуманий комікс з суперменом, все це ставало дуже популярним, і Кіз подивився на другу сторону медалі, більш реальну – набуваємо і можемо втратити. Розгон проца може фатально закінчитися для проца. Для мене Квіти для Елджерона в мій час захоплення фантастикою стали просто шедевром, а прочитав я повість перший раз десь років 20 назад, якщо не більше.

    • я мав на увазі, що до моменту, коли в героя почали здібності зникати, книжка динамічно нарощує темп, а от далі той темп губиться – якраз в найцікавіший момент, бо було б цікаво прочитати про якусь нетривіальну задачу людського буття, яку його мега-мізки почали вирішувати чи проблеми росту/осягнення потенціалу і тд. На мою думку (чи якби я сам писав той твір) – автор просто побачив, що тут ще працювати і працювати над таким поглибленням сюжету – може навіть ще на одну книжку чи дві, тому і вирішив досить оперативно все згорнути до попереднього стану. До слова, історії про супер-героїв в списку літератури в юнацькі часи в мене займали менше 10-20%, а зараз віддаю перевагу напрямку “раціональні фанфіки”, які набагато цікавіше обігрують як правила гри геройських світів, так і сюжетні/мотиваційні лінії – як от The Metropolitan Man, наприклад.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s